جت پرینترهای ریزنگار

  • شاتان
  • محصولات
  • لیزر (سیستم کدگذار و نشانه گذار)
شاتان - لیزر (سیستم کدگذار و نشانه گذار)

لیزر (سیستم کدگذار و نشانه گذار)

Laser(Fiber&CO2) - لیزر شامل یک کریستال و یک تیوب تابشی است که دور کریستال تابانده شده و یک منبع جریان برق با ولتاژ بالا تیوپ را در هر ثانیه بارها روشن و خاموش می کند. این تابش های پی در پی ، طی فرآیندهای زنجیره ای تعداد فزاینده ای فوتون ایجاد کرده که یک پرتو متراکم و قوی از نور لیزر را تشکیل می دهند.
دستگاه های نشانه گذار لیزری عمدتا بر دو نوع است : گازکربنیک و فایبر. لیزر های گازکربنیک عمدتا برای نشانه گذاری بر روی قطعات فلزی آبکاری شده یا پوشیده شده با لایه های رنگ ، قطعات پلاستیکی، پی وی سی، پلی اتیلن، کاغذ و مقوا و ... کاربرد دارند در حالی که لیزرهای فایبر بر روی سطح فلز ، سلفون و البته بسیاری مواد دیگر حک می کنند.

سولاریس و سیسجت ( Solaris , Cycjet)

شرکت سولاریس یکی از نام آورترین برندهای تولید کننده لیزر در دنیاست به طوری یکی از گسترده ترین شبکه های مشتریان را در سرتاسر پنج قاره از آن خود کرده است. کیفیت مثال زدنی و طول عمر بالای محصولات صنعتی لهستان در کنار تکنولوژی پیشرفته آمریکایی،سال هاست که  این برند جهانی را در  قلب بسیاری از کارخانجات تولیدی درجه یک دنیا جای داده است.
سولاریس که از پیشگامان عرصه سیستم های نشانه گذار و کدگذار لیزری در دنیاست از سال 1991 به تولید لیزر مشغول بوده و شرکت شاتان نمایندگی انحصاری این برند را در ایران بر عهده دارد.
شرکت سیس جت  نیز به عنوان یکی از بزرگ ترین کارخانجات تولید تجهیزات لیزر مارکینگ در چین قلمداد می گردد. این شرکت طیف وسیعی از انواع لیزر را تولید می کند. لیزرهای سیس جت قابل ارائه با منبع لیزر آمریکایی، آلمانی و چینی می باشند. شرکت شاتان نمایندگی رسمی و انحصاری این برند در ایران را بر عهده دارد.