جت پرینترهای ریزنگار

شاتان - نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فراورده‌های سلامت

نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فراورده‌های سلامت

امروزه با توجه به کثرت شرکت های تولید کننده فراورده های حوزه سلامت ، ارائه راهکارهای مناسب جهت  اعتبارسنجی محصولات این شرکت ها بیش از هر زمان دیگری ضروری به نظر می رسد. راهکارهایی که ضمن حفط منافع شرکت ها جهت جلوگیری از عرضه محصولات تقلبی ، مشتریان را در شناسایی محصولات اصیل که از مجاری قانونی وارد چرخه توزیع شده اند یاری می نماید.
شرکت شاتان با سابقه تخصصی در زمینه سیستم های کدگذار و نشانه گذار ، در صدد پاسخگویی به این نیاز صنایع دارویی کشور برآمده و با التزام به قوانین و پروتکل های صادره از سوی سازمان غذا و دارو ، اجرای نظام ردیابی رهگیری و کنترل اصالت فراورده‌های سلامت را بر عهده گرفته است.
این سیستم نیازهای تولیدکننده را در برآورده کردن تمام الزامات سازمان غذا و دارو پوشش می دهد و ضمن رفع محدودیت های احتمالی ، شرکت های دارویی را از سیاست های تشویقی سازمان بهره مند می سازد . از آنجا که افزایش درآمد ناشی از اجرای طرح اصالت با توجه به سیاست های تشویقی مذکور، بسیار بیشتر از هزینه های طرح خواهد بود ، می توان چنین عنوان کرد که صرف هرگونه هزینه در اجرای نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فراورده‌های سلامت به حق یک سرمایه گذاری زود بازده و ثمربخش خواهد بود.
از دیگر مزیت های اجرای این سیستم برای شرکت های تولیدی، امکان گردآوری داده های مرتبط با فرایند تولید در صورت سفارش و تجزیه و تحلیل این داده ها جهت بهینه سازی ، مدیریت و برنامه ریزی فرایند تولید خواهد بود که این مهم خود منجر به نظارت بر هزینه های تولید ، صرفه جویی در منابع ، اصلاح زمان بندی تولید ، شناسایی خطاهای سیستماتیک و کنترل خطای نیروی انسانی خواهد شد.
 با توجه به مزیت های یاد شده ، منافع غیر قابل انکاری برای شرکت های دارویی در اجرای طرح اصالت نهفته است که اگر بزرگداشت حقوق مشتری را نیز به تمام این مزایا اضافه کنیم ، لزوم اجرای طرح اصالت فراتر از الزامات قانونی و به عنوان یک ابزار راهبردی در دستیابی به منافع همه جانبه، بیش از پیش نمایان می گردد.

سیستم یکپارچه اصالت شاتان


شرکت شاتان سیستم کنترل اصالت دارو را در دو قالب آنلاین و آفلاین و با برند شاتان ارائه می نماید. سیستم آنلاین به سیستمی گفته می شود که قابلیت چاپ بر روی جعبه هایی که با دارو پر شده اند را دارد و سیستم آفلاین سیستمی است که با استفاده از دستگاه کارتکش بر روی جعبه های خالی عملیات چاپ و کنترل را انجام می دهد.
سیستم طرح اصالت شاتان ، سیستمی نیمه خودکار تا تمام خودکار  متناسب با شرایط خطوط تولید دارویی مستقر در ایران می باشد. واحدهای این سیستم توسط یک نرم افزار یک پارچه و قدرتمند به زبان فارسی تحت ویندوز کنترل می شوند. امکان هرگونه به روز رسانی این سیستم براساس نیازهای اختصاصی هر خط تولید نیز وجود دارد. همچنین سیستم شاتان به صورت فارغ از خطا (error free) طراحی گردیده است.
از دیگر ویژگی های مهم این سیستم می توان به امکان کنترل وضعیت کدهای چاپ شده به صورت آنلاین و آفلاین، امکان اتصال به یک یا چند سیستم از طریق شبکه ، امکان تعریف کاربرهای مختلف با سطوح دسترسی مورد نظر، امکان صدور فایل XML هنگام خروج محصولات از انبار و ... اشاره کرد.
ویژگی منحصر به فرد سیستم کنترل اصالت شاتان، هزینه مواد مصرفی آن است. در حالی که به خاطر مسایل گوناگون شرکت های دارویی در تامین کارتریج های مصرفی سیستم های اصالت خود دچار مشکل شده اند و حتی در صورت تامین هزینه بالایی را برای هر کارتریج باید پرداخت کنند، شرکت شاتان برای نخستین بار در ایران سیستمی را ارائه می دهد که در مدل جوهر افشان تا 80% هزینه های مصرفی و در مدل لیزری تا 100% هزینه های مصرفی صرفه جویی می کند.